O nama

Farmakovigilancija

Misija tvrtke je briga o zdravlju svake osobe. 

Upravo zbog toga je prikupljanje informacija vezanih uz sigurnost, učinkovitost i kvalitetu lijekova i medicinskih proizvoda tvrtke važan dio našeg rada. Za postizanje ovog cilja stvorili smo sustav osiguranja kvalitete i farmakovigilancije koji nam omogućuje da na vrijeme identificiramo nuspojave/nedostatak djelotvornosti i pritužbe na kvalitetu naših proizvoda. 

Ukoliko želite prijaviti štetni događaj/nedostatak učinkovitosti ili problem s kvalitetom nakon korištenja našeg proizvoda, možete odabrati bilo koji način prijave koji Vam odgovara: 

telefonom: +385 91 2144013

elektroničkom poštom:   jasna.trogrlic@alpenpharma.compharmacovigilance@alpenpharma.com

Što možete prijaviti: 

  1. Nuspojava – je svaka nepoželjna i nepredviđena reakcija, simptom ili bolest koja se vremenski poklapa s uzimanjem lijeka, bez obzira na to je li povezana s uzimanjem lijeka ili ne.
  2. Kriva primjena lijeka – situacija u kojima se lijek namjerno i neprikladno koristi, a nije u skladu s rješenjem o registraciji lijeka.
  3. Uzimanje lijeka izvan odobrenja – situacije u kojima se lijek namjerno koristi u medicinske svrhe koje nisu u skladu s rješenjem o registraciji lijeka.
  4. Zlouporaba lijeka – trajna ili sporadična, namjerna prekomjerna uporaba lijekova koja je popraćena štetnim fizičkim ili psihičkim učincima.
  5. Izostanak terapijske djelotvornosti – izostanak očekivanog ili željenog učinka lijeka.
    Primjer za cjepiva: Pojava specifične bolesti koja se može spriječiti cjepivom kod osobe koja je primjereno i potpuno cijepljena.
  6. Profesionalna izloženost lijeku – izloženost proizvodu tijekom nečijeg profesionalnog ili neprofesionalnog zanimanja.
  7. Predoziranje – primjena količine lijeka koja se daje po primjeni ili kumulativno koja je iznad najveće preporučene doze prema rješenju o registraciji lijeka.
  8. Neočekivana medicinska korist – svaki neočekivani koristan učinak koji se javlja nakon primjene lijeka i donosi poboljšanje ili izlječenje bolesti ili simptoma. Poboljšanje ili izlječenje je neočekivano ili ovaj učinak nije dokazan validiranim studijama.
  9. Medikacijska pogreška – odnosi se na svaku nenamjernu pogrešku u propisivanju, izdavanju ili primjeni lijeka od strane zdravstvenog radnika ili korisnika lijeka.
  10. Sumnja na prijenos infektivnog agensa – prijenos infektivnog agensa putem lijeka koji je povezan ili nije povezan s štetnim događajem.
  11. Primjena lijeka tijekom trudnoće ili dojenja – bilo koji lijek koji se uzima tijekom trudnoće ili dojenja. Primjena lijeka može biti neposredno prije trudnoće, u vrijeme začeća, kod majke ili oca.

Ukoliko imate pitanja i/ili pritužbi u vezi s kvalitetom proizvoda, pošaljite nam e-mail:

quality@alpenpharma.com 

Sve informacije koje dajete su povjerljive i ne podliježu objavljivanju, osim ukoliko je drugačije određeno zakonom.